Як вибрати хороший сабвуфер в автомобіль

Більшість автовласників люблять слухати музику в дорозі: це можуть бути радіо чи власне обрані музичні композиції. Цьому питанню зазвичай приділяється основна увага. Відомо, що якісний звук залежить від магнітоли і колонок. Такі комплекти продаються у магазині, але як вибрати сабвуфер в автомобіль? Спробуємо розібратися.

Сабвуфер є спеціальною колонкою, яка правильно відтворює звучання в діапазоні 10-150 Гц. Головною відмінністю є досить значний розмір дифузора. Такі пристрої є доповненням акустичної системи в цілому, перетворюючи звук на найбільш глибокий і потужний.

Види сабвуферів

Автомобільні сабвуфери поділяються на активні та пасивні, вони відрізняються за параметрами та характеристиками. Серед їх різновидів виділяють відкриті та закриті. Вони встановлено підсилювач і конденсатор. Активний монтується в панель авто та не вбудований у корпус. Відкритий тип не дає басу із меншою частотою.

А ось закриті активні сабвуфери є найпоширенішими, вони встановлюються у корпус. Головними перевагами активних вважаються проста конструкція, низька ймовірність навантаження динаміка, конденсатор та якісний звук. Закриті сабвуфери бувають наступних видів:

 • Герметичні. Встановлюються у закритий корпус. Вони відрізняються надійністю та простотою конструкції, але порівняно низьким ККД, тому використовуються досить рідко.
 • Фазоінверторні. Пристрої в корпусі з тунелем для авто, що видає якісний звуковий супровід. Тунель правильно розподіляє частотні характеристики та зменшує тиск на дифузор. Це, своєю чергою, підвищує ККД саба.
 • Смужні. Включають герметичний і фазоінверторний короб. Як основа смугових сабів передбачений короб з тунелем, а також підсилювач, який розділений на два виході стінкою. Задня частина замкнута, що збільшує жорсткість дифузора, а передній звук виводиться через фазоінвертор і вона відкрита.

Відмінність сабвуфера від динаміка

Перед тим як вибрати сабвуфер у машину, необхідно пам’ятати, що він значно відрізняється від динаміка, у тому числі зовнішнім виглядом. Підсилювач вміщує відтворення музики в низькочастотному діапазоні. Короб слід правильно встановлювати вже тоді, коли в автомобілі є динаміки.

При встановленні сабвуфера звук у машині стає більш якісним та об’ємним. Деякі помилково думають, що якщо встановити жоден короб, ефект посилиться. Це не так, тому що людське вухо не може сприймати такі низькочастотні звуки.

Перед покупкою подивіться на додатково встановлені «пищалки». Вони є автомобільними дифузорами маленького діаметру і високою потужністю, перетворюють звук і перетворюють звучання на максимально комфортне.

Конструкції сабвуферів

Усього існує п’ять різновидів конструкцій сабвуферів:

 • У першому варіанті динамік знаходиться всередині корпусу, а звук надходить через фазоінвертор. Ці саби є дорогими та відрізняються за потужністю.
 • Є саби з двома низькочастотними динаміками. Другий підсилювач знижує частоту гучномовця. Такий короб, як правило, можна зустріти тільки в професійних дорогих автомобільних системах.
 • Повністю закритий активний сабвуфер для авто. Є найпоширенішим варіантом серед автомобілістів, недорогий та компактний.
 • Підсилювач здатний видавати гучне та глибоке звучання. Відрізняється високою якістю. Єдине – цей короб займає місце у багажнику.
 • Compact-Sub. Найпростіший і недорогий варіант. Зазвичай, такі сабвуфери ховають під сидінням авто. Підсилювач має невелику потужність та тихі баси.який краще вибрати сабвуфер

Недостатньо вибрати акустичні складові сабвуфера, тут важливо враховувати різновид кузова автомобіля.

Наведемо кілька правил:

 1. У універсальних кузовах автомобільний звук саба спрямовується фазоінвертором і динаміком по ходу руху.
 2. У хетчбеках не рекомендується спрямовувати активний динамік на сидіння. Краще це зробити вгору чи проти ходу.
 3. У седанах краще спрямовувати короб на заднє сидіння, тому що звук виходить найбільш якісним.

Навіщо потрібний конденсатор для сабвуфера

Конденсатори останнім часом зустрічаються не лише у дорогих моделях, а й у класичних. Конденсатор – це спеціальний компонент, який є додаткового джерела живлення для підсилювача. Цей елемент дуже важливий і має такі особливості:

 • Конденсатор пропонує необхідну енергію підсилювачу. Бувають ситуації, коли навантаження на короб саба та підсилювач недостатньо, тобто акумулятор не здатний забезпечити їх енергією. І тут потрібний конденсатор.
 • Багато моделей сабвуферів споживають струм. Яким би потужним не був акумулятор, він може забезпечити достатню силу енергії.
 • Крім того, акумулятор та генератор знеструмлюють кондиціонер, що негативно позначається на ефективності.

Встановлення та зарядка

Конденсатор слід правильно встановлювати з відривом близько 0,5 метрів від підсилювача. Це дозволяє знизити навантаження струму під час опору проводів. На ньому не можна економити, тому що неякісний підвищує ризик перегорання запобіжника.

Якщо в конденсаторі не передбачена електронна схема, то рекомендується заряджати лампочкою. Конденсатор встановлюється у системах будь-якої потужності і залежить від кількості підсилювачів.

Що стосується зарядки, то конденсатор корисно заряджати лампочкою 12, яка дає можливість користувачеві зрозуміти, як відбувається основний процес. Він має на увазі наступне:

 • До плюса акумулятора приєднується лампочка або резистор на дроті.
 • Інший кінець дроту з’єднується із плюсом конденсатора.
 • Під час заряджання світиться індикатор на конденсаторі. Значення поступово збільшуватиметься, і як тільки воно зупиниться, потрібно завершити зарядку.
 • Далі знімається лампочка.як зарядити конденсатор

Рознімання всіх конденсаторів оснащені позолотою, яка знижує опір струму, а робоча напруга може досягати 24 Вольт. Таким чином, чим більшу буде потужність підсилювача, тим більшої ємності потрібно купувати конденсатор.

Виробники та вартість сабвуферів

З концентраторами та різновидами сабвуферів для авто розібралися. Тепер звернемо увагу на вартість та виробників. Ціна різних виробників може суттєво відрізнятися. Вартість в цьому випадку залежить від компанії, потужності, діаметра дифузора та інших характеристик.який саб краще купити

Серед автовласників величезною популярністю користуються саби компаній ALPINE, Pioneer, Mystery, Prology. Ціна бюджетних моделей варіюється від 2 тисяч рублів. Серед них:

 • PROLOGY WOWBOX1200 (3000 рублів).
 • PROLOGY WOWBOX1000 (2500 рублів).
 • DRAGSTER DER210 (4000 рублів).

До середньої цінової категорії відносяться сабвуфери від 7000 до 12000 рублів. Саме такі моделі обирають більшість автолюбителів. Серед них виділяють такі:

 • CADENCE MBX-12A (7500 рублів).
 • CADENCE XBP-122 (10000 рублів).
 • ESX SXB-302 (12000 рублів).

Існують і дорожчі, потужні, високоякісні та надійні сабвуфери для авто. Їхня вартість розраховується від 15 тисяч рублів. Це моделі ALPINE SWD3000 та FOCAL BOMBA27V1.

Корисні поради

Насамкінець ще кілька порад, до яких слід прислухатися, щоб вибрати хороший сабвуфер для авто:

 • Не варто насамперед враховувати потужність, тому що у різних виробників вона може бути занижена або завищена.
 • Універсальним розміром динаміка вважається 30 сантиметрів або 12 дюймів.
 • Рекомендується купувати перевірені фірми-виробники.
 • Справжню потужність саба можна визначити за висотою та розмірами звукової котушки.
 • Сабвуфер для авто має бути трохи потужнішим, ніж підсилювач.
 • Добре, якщо верхній підвіс буде виконаний з гуми, а основний короб — алюмінієвий.
 • Якщо сабвуфер передбачається встановлювати багажник седана, то необхідний додатковий запас потужності, який забезпечує підсилювач. Інакше звук буде спотвореним та не якісним.

Вибір хорошого і якісного сабвуфера залежить від багатьох факторів, наприклад, фінансових можливостей власника авто, часу або внутрішнього простору в машині. Створити ідеальну аудіосистему буде досить легко, якщо докласти до вибору максимуму сил і терпіння.

Like this post? Please share to your friends: