У сучасному світі досить складно здивувати автомобілістів різними «штучками», які допомагають у дорозі. Досить широку популярність набули антирадари або радар-детектори. Ці прилади призначені для виявлення випромінювання, що походить від поліцейських радарів. Прилади заздалегідь попереджають водія про близькість співробітника поліції з радаром ДІБДР. Сьогодні розберемо питання, як вибрати антирадар для автомобіля, щоб він якісно та ефективно виконував поставлені завдання, а також функціональні обов’язки.
Види антирадарів
Перед тим, як вибрати радар детектор, слід враховувати, що ви можете порушити законодавство деяких країн, якщо, звичайно, плануєте подорожувати. Радар-детектори у нашій країні не заборонені законодавством. Отже, все по порядку.
Пристрої поділяються на два типи:
- Пасивні чи радари-детектори.
- Активні антирадари.
Перший тип – це пасивні пристрої, які не блокують хвилі, а лише попереджають водія про присутність радара на цій ділянці траси. Їхня експлуатація не суперечить законам більшості країн. Крім того, так вийшло, що автовласники стали називати антирадарами прості недорогі радар-детектори.
Антирадари заглушають сигнали радара при наближенні на деяку відстань. Таким чином, неможливо вважати швидкість авто завдяки випромінюванню потужних радіохвиль. Прилади заборонені у низці країн, у тому числі й у нашій. При виявленні їх доведеться заплатити штраф або втратити.
Переваги радар-детекторів
Під час роботи радар-детектори видають світлове та звукове сповіщення, тому попереджають водія про зниження швидкості або здійснення необхідного маневру. Пристрої мають численні переваги:
- Чи здатні попереджати водія за 5 км, а гарантовано показують пристрої на відстані від 300 до 1000 метрів. Робота залежить від місцевості та погодних умов. Після попередження водій залишається достатньо часу для маневру.
- Невисока вартість, завдяки чому дозволити ці прилади можуть практично всі автомобілісти.
- Не заборонено законом, тому не передбачено штрафу.
- Компактні розміри дають можливість розмістити радар-детектор у будь-якому зручному місці на панелі авто.
Класифікація радарів
Радар є джерелом радіохвиль, тому здатний працювати на різних частотах. Таким чином, вибираємо тільки гарний пристрій, який може вловити діапазон хвиль, що походять від радара. Існують такі характеристики для радарів:
- Х-діапазон із частотою 10,525 ГГц.
- К-діапазон із частотою 24,15 ГГц.
- La-діапазон із лазерним випромінювачем.
Перший різновид радарів був популярний довгий час. Нині на їхнє місце прийшли сучасні радари, що працюють у К-діапазоні. Антирадар легко фіксує сигнал цієї частоти. Сучасні радари можуть визначати поліцейські устрою на відстані до 2 км.
Лазерні радари не настільки поширені, тому що становлять реальну загрозу водіям. Справа в тому, що промінь лазера невеликий, тому працює тільки при точному влученні. Відбитий сигнал встигне дати співробітнику ДІБДР інформацію про швидкість.
Важливі параметри та функціональність
Основним завданням радар-детектора є попередження водія про портативний або стаціонарний радар на дорозі. Перед тим як вибрати радар – детектор, важливо враховувати, щоб сигнал сповістив заздалегідь і дозволив автомобілісту знизити швидкість.
Вибираючи сучасний радар-детектор, слід враховувати основні параметри:
- Відстань фіксації радіохвиль.
- Функціональність та наявність додаткових опцій.
- Здатність уловлювати сигнали поліцейських пристроїв.
- Висока швидкість роботи.
- Вбудований GPS модуль.
- Надійність та якість.
- Точні результати та показання.
- Стійкість до перешкод та невелика кількість помилкових сигналів.
Різновиди корпусів
За способом кріплення існує багато різних моделей антирадарів. Як вибрати антирадар для автомобіля по різному корпусу? Розберемо ці устрою. Серед них виділяють такі:
- Моноблочні радар-детектори. Це цілісний блок, розміщений в окремому корпусі. Такий різновид є найпопулярнішим серед автовласників, завдяки невисокій вартості та простоті експлуатації.
- Виносні радар-детектори. Відрізняються від попереднього вигляду лише корпусом: основний блок прикріплюється до підставки за допомогою спеціальних поворотних шарнірів.
- Гібридні радар-детектори. Це багатофункціональні пристрої, об’єднані корпусом з іншими приладами. Вони вважаються найкращими помічниками на дорозі, але й стоять відносно вище.
Види кріплень
Для кріплення антирадару існують різні методи.
- Кронштейни. Трапляються моделі, які прикріплюються на лобове скло. Вони можуть монтуватися завдяки присоскам.
- Липкі килимки. Найпоширеніший вид кріплення. Його можна поставити будь-де, а при постійній експлуатації форма липкого килимка не зміниться. Однак такий спосіб зустрічається тільки у дорогих моделей.
- Липучки. Незважаючи на те, що радар-детектори з таким видом кріплення зустрічаються рідко, вони мають високий попит серед автомобілістів.
Цінові категорії та популярні моделі
Залежно від набору функцій та вартості виділяють три різновиди радар-детекторів. Важливу роль відіграє фірма-виробник. До недорогих популярних моделей відносять радари вартість до 5000 рублів. Найвідомішими визнані компанії:
- Mystery.
- Street Storm.
- LKT.
- RadarTech.
- Sho-Me.
- Supra.
До середньої цінової категорії відносяться прилади вартістю до 12000 рублів. Тут лідирують такі фірми:
- Cobra.
- RadarTech.
- Whistler.
- Street Storm.
Кожна модель має свої унікальні та оригінальні розробки, але найпопулярнішими вважаються компанії Street Storm та Cobra.
До преміум класу радар-детекторів прийнято відносити три відомі бренди:
- Escort. Відрізняється за надійністю, якістю матеріалів та дальністю виявлення радіохвиль.
- Beltronics. Цей бренд став популярним завдяки чудовим характеристикам та доступній вартості.
- Valentine One. Пристрої мають високу надійність, відмінну якість і підвищену частоту прийому сигналів. Здібно забезпечити практично круговий огляд.
Більшість моделей від перерахованих виробників у міському режимі працюють добре, можливість помилкового спрацьовування становить всього 10%. На трасі це число складає до 5%. Радари спрацьовують на великій відстані. Поставитися до вибору найкращого радар-детектора варто уважно та серйозно, щоб покупка не принесла небажаного розчарування.