Як правильно вибрати мінімийку для автомобіля

Кожен власник авто знає, наскільки трудомістким процесом є миття машини. Деякі звертаються до послуг автомийок, але це досить дороге задоволення і не завжди виправдовує очікування. Саме тому, щоб значно заощадити свій особистий час та не витрачати зайві кошти, вигідно купити мінімийку. Як вибрати мінімийку для автомобіля? Спробуємо розібратися у цьому питанні.

Мийки високого тиску є побутовими приладами, які призначені для чищення та миття автомобілів, човнів, велосипедів, мотоциклів та інших транспортних засобів. Крім того, миття підходять для застосування в домашніх умовах.

Переваги мінімийок:

 • За допомогою мінімийки можна ефективно відмити машину без додаткових витрат.
 • Широкий асортимент.
 • Багата функціональність, потужність та гарний зовнішній вигляд.
 • Простота використання.

Навіть досвідченому автомобілісту часом непросто визначитися з вибором відповідної мінімийки. Як вибрати мінімийку? Спробуємо знайти відповідь це питання, а цього необхідно ознайомитися з корисними порадами.

Функціональні можливості

Головним завданням мінімийки є очищення корпусу авто від бруду та пилу. Але на цьому функціональність таких пристроїв не обмежена. Потрібно враховувати, що універсальних автомийок не існує, тому потрібно продумати функціонал перед покупкою, тому що саме від нього залежатиме потужність. На практиці мийки поділяються на:

 1. Мінімальна потужність (до 80 бар).
 2. Невелика потужність (до 120 бар).
 3. Середня потужність (до 200 бар).
 4. Професійні (від 200 бар та вище).

Для звичайних легкових автомобілів краще підійде мінімийка середньої потужності. Вони недорогі та дозволяють досягти ідеальної чистоти в машині. Професійні варто купувати тільки якщо вам необхідно мити вантажні авто, тому що для миття масляного нальоту в районі коліс потрібна більш висока потужність.

Виробники пропонують мінімийки з функцією забору води та без неї. Тобто під час роботи підживлення водою здійснюється з водопроводу або будь-якого іншого резервуару. Однак ця функція буде корисною у випадку, якщо спостерігаються перебої з водою. З іншого боку – це зайве витрачання грошей.

Принцип роботи мінімийки

Вирішуючи, яку мінімийку високого тиску вибрати, потрібно знати принцип роботи цих сучасних пристроїв. Мінімийка складається з таких складових:

 • Помпа.
 • Електродвигун.
 • Електропровід.
 • Шланг із будь-якою насадкою.
 • внутрішній корпус.
 • Зовнішній корпус.
 • Додаткові елементи.

Безумовно, головною складовою мінімийки є електродвигун, що приводить у дію помпу, яка служить для подачі води під тиском. Двигуни внутрішнього згоряння встановлюються лише в дорожчих професійних мийках, в решті – це менш потужні та тендітні електродвигуни.

Помпа відповідає за тиск, при покупці перевірити її неможливо. Проте, виробники рекомендують від заявленого тиску забирати близько 10-15 бар. Далі потрібно перевірити електрокабель, шланг та корпус миття.

Не варто нехтувати наявністю фільтра для очищення води. Встановлені фільтри поділяють на одноразові та багаторазові. Назва говорить сама за себе, тільки в другому випадку фільтр досить просто промивати час від часу.

Додаткові насадки

Різні насадки мінімийки, що постачаються в комплекті, дозволяють значно збільшити ефективність очищення та зробити процес миття максимально комфортним. Наприклад, насадка з поворотним соплом або фреза дозволяє збити бруд у важкодоступних ділянках, таких як днище авто або внутрішня частина коліс.

Випрямлячі та розпилювачі зроблять струмінь води плоским, тобто таким, як на стаціонарних мийках. Вони призначені для нанесення піни та її змивання надалі. Кількість насадок у комплекті залежить від щедрості виробника.

насадки для мінімийки

Температурний режим та живлення мінімийки

Мийки для автомобілів можуть харчуватися від електромережі або прикурювача. Краще вибирати модель від прикурювача – вона дозволяє вимити транспортний засіб незалежно від розташування. Однак тоді потужність буде трохи нижче.

Що стосується температури води, то мінімийки бувають двох видів:

 1. З функцією підігріву. Як правило, це професійні моделі і коштують дорожче. Але вони здатні якісно збивати бруд, заощаджують миючі засоби та воду. За вагою вони важчі за звичайні і їх рекомендується використовувати тільки вдома.
 2. Миючі холодною водою. Такі побутові мінімийки більш поширені і дозволяють мити автомобіль за рахунок миючих засобів та води.

Вартість мінімийок та виробники

Доступні ціни на побутові мийки дуже вплинули на збільшення їх популярності та попиту. Зараз можна купити мінімийку для авто за мінімальною вартістю, приблизно від 2500 рублів. Є моделі ще дешевші, але вони менш функціональні. Щоб правильно вибрати мінімийку, ми рекомендуємо купувати її у перевірених виробників. Лідерами на ринку вважаються:

 • Karcher
 • DAEWOO
 • Portotecnica
 • Annovi Reverberi
 • MERIDA
 • Bosch

Найзнаменитіший і найпопулярніший бренд серед виробників – це Karcher. Фірма добре зарекомендувала себе та стала однією з перших на ринку. Компанія представила миття семи поколінь. Перші три мають малу потужність та відрізняються дизайном. Найкраща мінімийка виробника та флагман серії – це модель K 5.96 M Plus. Управління здійснюється високоточною автоматикою, має вбудовані програми та ефективно відмиває будь-які забруднення.

Корейський концерн DAEWOO орієнтував свою продукцію на широке коло споживачів, тому в асортименті представлені мінімийки високого тиску бюджетних варіантів. В основному тут моделі малої чи невеликої потужності.

Основна спеціалізація італійської компанії Portotecnica – стаціонарні професійні автомийки. Але модельний ряд включає кілька побутових апаратів середнього тиску. Вони відрізняються високою якістю, невисокою вартістю та оригінальним дизайном.

Корисні поради та рекомендації

наномийка

При виборі мінімийки високого тиску варто враховувати, що навіть найдорожчі моделі не зможуть дати такий результат, як професійні стаціонарні автомийки. Це пояснюється тим, що яким би не був тиск води, його буде все одно недостатньо, щоб повністю прибрати всі забруднення.

Щоб правильно вимити ваше авто, фахівці рекомендують використовувати ПАР. Це спеціальні добавки, які дозволяють повністю поновити корпус автомобілів. Також потрібна буде піна. Крім того, для миття досить звичайного апарату високого тиску та насадки фрези.

Після роботи бажано обробити авто воском. Він надає блиску та надійно захищає поверхні від бруду та пилу. Ще одним плюсом є те, що потреба в миття зменшиться до мінімуму.

Деякі мінімийки високого тиску для автомобілів оснащені вбудованою системою Тотал Стоп або TS – total-stop. Іншими словами, з такою системою припиняється подача води під час відпускання ручки пістолета. Це дуже зручно. Крім того, система суттєво продовжує термін служби апарату.

Гарантійне та післягарантійне обслуговування

Купуючи мінімийку для свого автомобіля обов’язково потрібно уточнити, за яких умов знімається гарантія. Недогляд цих даних може надалі призвести до непотрібних проблем.

Щоб вибрати мийку високого тиску для авто, враховуйте рекомендації, зазначені вище, і не бійтеся ставити запитання консультанту в магазині. Якщо він побачить, що ви грамотний покупець і знаєтеся на цих пристроях, то навряд чи рекомендуватиме вам неякісну модель.

Висновок

Сучасні професійні мийки пропонують своїм клієнтам широкий спектр послуг з очищення авто від різних забруднень. Однак іноді просто не буває часу на їх відвідування, тому на допомогу приходять мінімийки високого тиску.

Такі функціональні апарати дозволяють швидко і не виходячи з дому, надати вашому транспортному засобу первісний гарний вигляд і чистоту. Прислухаючись до наших порад, ви зможете легко вибрати потрібну модель та насолоджуватися їй на повну!

Like this post? Please share to your friends: