Як підібрати найкращі окуляри-антифари

Проблема засліплення водія у нічний час доби настільки серйозна, що їй приділено увагу до правил дорожнього руху. У Правилах описані дії, які має вжити водій у разі засліплення світлом фар автомобілів, що рухаються назустріч. Ми ж розповімо, як окуляри-антифари допомагають уберегтися від засліплення у темний час доби, а й у денний час.

Що таке поляризація світла

Перші відомі досліди щодо поляризації світла датуються 1669 роком. Видимі нами промені світла є електромагнітні хвилі з певною довжиною хвилі. При розповсюдженні електромагнітної хвилі в ній чинять коливання вектор напруженості електричного поля «Е» та вектор магнітної індукції «В». Обидва вектори завжди перпендикулярні один до одного і лежать у площині, перпендикулярній поширенню хвилі. Якщо коливання вектора Е відбуваються в одній площині, то кажуть, що світло плоскополяризоване. Саме впорядкування коливань вектора напруженості електричного поля світлової хвилі при проходженні світла крізь деякі речовини (при заломленні) або відображення світлового потоку називають явищем поляризації світла. Як ви вже могли здогадатися, таке фізичне явище неможливе без поляризатора – речовини, при проходженні через яку природне світло перетворюється на поляризоване.

Сподіваємось, спрощене пояснення дозволить вам скласти уявлення про це фізичне явище.

Як працюють окуляри-антифари

Особливістю окулярів такого типу є наявність лінз, що поляризують. Якщо говорити про практичний бік питання, то корисний ефект для водія від таких лінз спрямований на відсікання відблисків. Саме тому спеціальне покриття часто називають антивідблисками. Зменшення впливу відблисків на сітківку підвищує гостроту зору, сприйнятливість та покращує чіткість видимої водієм картини. Антибликовий фільтр захищає очі від:які окуляри для водіїв краще

  • відображення панелі приладів на лобовому склі в сонячну погоду;
  • відблисків від мокрого асфальту;
  • ігри сонячних променів на сніговому покритті;
  • відбитого сонячного світла від будь-якої яскравої поверхні;
  • засліплення світлом зустрічних фар.

Зоровий орган людини має природний захист від яскравих сонячних променів та відблисків – примружування. Однак тривале перебування в такому стані призводить до швидкої втоми очей, до того ж захисна реакція не завжди вчасно встигає за подразниками, що виникають.

Відмінності від звичайних сонцезахисних окулярів

Не всі затемнені окуляри мають поляризаційний ефект. У простих моделях встановлюються лише світлофільтри, які затемнюють зображення, приглушуючи цим негативний ефект від яскравих сонячних променів. Дія подразника зменшилася, але разом з цим зникає і насиченість кольору всіх освітлених об’єктів. Використовувати такі окуляри водіям у темну пору доби і зовсім не безпечно.

Окуляри-антифари справді знімають навантаження з очей водія, але не варто покладати на них надмірні надії. Наприклад, антиблікові окуляри при впливі прямих сонячних променів і відсутності поверхонь, що відбивають, малоефективні.

Як вибрати антиблікові окуляри

На що слід звертати увагу при виборі очок-антифар:

  • найкращі окуляри для водіямодель окулярів повинна бути зручною, щоб не завдавати зайвого дискомфорту в процесі керування автомобілем;
  • бічна оправа повинна бути якомога тоншою, а кріплення вушок розташовуватися якомога вище. Така конструкція не заважатиме периферичному зору, який дуже важливий для водіїв;
  • наявність поляризаційного фільтра;
  • наявність УФ-фільтра. Як відомо, вплив ультрафіолетового випромінювання має негативний вплив на очі, тому наявність УФ-фільтра також є важливим.

Як не дивно, але не всі ті поляризаційні лінзи, що мають жовтий або коричневий відтінок. На ринку можна зустріти масу підроблених моделей, які не мають заявленого ефекту.

Антивідблиску окуляри для водіїв не варто плутати зі звичайними окулярами з жовтим світлофільтром. Жовті лінзи відсікають синю частину спектра світлового променя. Саме синювате світіння негативно впливає на світлосприймаючий пігмент у сітківці ока – родопсин. Такі окуляри певною мірою захищають очі водія при впливі світла фар зустрічних автомобілів, але не борються з відблисками і відблисками.

Як визначити наявність УФ-фільтра та поляризаційної лінзи

Перевірити наявність ефекту поляризації можна при покупці. Для цього достатньо схрестити дві пари окулярів під прямим кутом. У такому положенні справжні окуляри-антифари повинні пропускати мінімальну кількість світлових променів.

Описаний спосіб перевірки рекомендують самі виробники антивідблисків. окулярів для водіїв. Але як ми можемо побачити на відео, для перевірки можна піднести окуляри до рідкокристалічного екрану. У момент повороту лінзи на 90 º до екрана зображення має затемнюватися. Звертати особливу увагу на колір лінзи не варто, тому що поляризаційний ефект можливо у лінз жовтого, коричневого або сірого кольору.

Для визначення спеціального покриття, що захищає очі від ультрафіолетового випромінювання, вам знадобиться ультрафіолетовий ліхтарик або кишеньковий ультрафіолетовий світлодіод для перевірки справжності грошових купюр. Також потрібно будь-яке покриття, що містить люмінофор – речовина, що світиться під впливом ультрафіолету. Для перевірки достатньо посвітити на люмінесцентне покриття через лінзу окулярів. Якщо світіння відсутнє, значить, у лінзах присутній УФ-фільтр для захисту очей.

Яку модель вибрати

Визнаним лідером на ринку поляризаційних лінз є фірма Polarized, тому рекомендуємо насамперед звернути увагу саме на продукцію цієї компанії. При цьому варто звертати увагу на справжність виробів, щоб не купити підробку із звичайним світлофільтром жовтого кольору.

Оскільки ви вже знаєте, як перевірити наявність поляризаційного та ультрафіолетового фільтрів у будь-якій моделі окулярів, то можете вибирати і з інших брендів, представлених на ринку: Kanevin, Boshi, Sideli, Bencei, Babilon, Polar тощо.

Like this post? Please share to your friends: