Вибираємо якісний автомобільний інвертор

Про те, щоб брати із собою у поїздки електрику буквально кілька десятків років тому ніхто й думати не міг. Проте, з появою області сучасної електроніки цей різновид комфорту став доступним. Завдяки такому пристрої, як автомобільний інвертор, можна в будь-яких умовах погладити речі, зварити каву або пропилососити салон.

Наявність автомобільного інвертора дозволяє водієві повною мірою насолоджуватися усіма благами цивілізації. Принцип роботи цих пристроїв полягає в перетворенні напруги бортової мережі авто 12 вольт змінний струм 220v.

У вантажних автомобілях живлення бортової мережі вище, воно становить 24 вольт, тому, щоб підключити стандартні прилади в автомобіль, які працюють від мережі 12v, також знадобиться 12-вольтний перетворювач.

Призначення інверторів

Щоб підключений пристрій працював надійно та безпечно, в інверторі 12-220 вольт обов’язково повинна бути система захищеності від перегріву або великих навантажень. Підключається автомобільний перетворювач напруги за допомогою спеціальних затискних аксесуарів. Інвертор дає можливість перетворювати напругу та забезпечується живлення різних пристроїв у невеликому діапазоні близько 220 В.

Як підключається автомобільний інвертор? Тут все легко і просто: за допомогою клем пристрій під’єднується до акумулятора напругою 12 В. Якщо модель споживає мало енергії, тобто до 12, то можна підключити в гніздо прикурювача. Цей варіант відмінно підходить, наприклад, для ноутбука чи електронних гаджетів у салоні авто.

Встановлення та підключення

Правильне встановлення, підключення та подальша експлуатація – це запорука тривалої та успішної роботи перетворювача. Для того, щоб ви не розчарувалися у своїй покупці, дотримуйтесь кількох правил:

 • Встановлювати слід лише у сухому місці.
 • Вимкніть потрапляння на інвертор прямого сонячного світла.
 • Не можна встановлювати перетворювач біля обігрівальних установок.
 • Забороняється включати у легкозаймисті речі.

Як і будь-який сучасний пристрій, автомобільний перетворювач оснащений спеціальною захисною системою, яка оберігає від виходу з ладу або пошкоджень, стрибків напруги вище 12 Ст.

Від перевантажень захищає система автоматичного вимикання, яка спрацьовує при падінні напруги. При короткому замиканні пристрій також вимкнеться.

Різновиди перетворювачів напруги

Автомобільні інвертори поділяють на два види:

 • З модифікованою синусоїдою. Тобто в цих моделях до 12 є невеликі відхилення в плані напруги. Це не впливає на живлення простих приладів напругою 220 В, крім вимірювальної та медичної техніки.
 • З постійною чи нормальною синусоїдою. Немає відхилень, всі показники роботи здійснюються з точністю. Підходять для будь-якої техніки напругою до 220 Ст.

як вибрати перетворювач напругиПо потужності перетворювачі поділяють такі:

 • Моделі до 100 Ватт. Працюють від прикурювача та витримують невеликі навантаження. Підходять як зарядка побутових приладів.
 • Від 100 до 1500 Ватт. Мають широкий спектр застосування. Живлення від акумулятора. У комплектацію обов’язково повинні входити додаткові аксесуари, наприклад шнури, кабелі та інші.
 • Від 1500 Ватт та вище. Підходять для роботи мікрохвильової печі далеко від цивілізації та інших подібних ситуацій з напругою близько 220 В.

Вибирати слід такий автомобільний інвертор 12-220 В, щоб був із запасом потужності. Наприклад, деякі пристрої можуть споживати більше енергії, ніж заявлено виробником.

Вибираємо якісний інвертор

Для більшої наочності розберемо кілька моделей інверторів. Беремо три пристрої різної потужності:

 1. Потужність 220 – 300 Вт вартістю 1600 рублів.
 2. Потужність 600 Вт ціною 1540 рублів.
 3. Потужність 2000 Вт вартістю 8280 рублів.

Перший вид приєднується до прикурювача, але при невеликих навантаженнях. Безпосередньо під’єднувати до акумулятора буде набагато надійніше, перед цим слід запустити мотор. Під час запуску двигуна перетворювач повинен бути обов’язково вимкнений, інакше може згоріти.як вибрати автомобільний інвертор

При перевірці другого варіанту виявляється, що замість зазначених 220v або 220 на виході становить 196 Вольт. 600 Ватний інвертор 200v, а ось 2 кВт інвертор показав рівно 220v. Таким чином, потужні автомобільні інвертори до 2 кВт скорочують термін служби акумулятора та генератора, а також дорого коштують. Дешеві інвертори дуже слабкі, тому варто зупинити свій вибір на оптимальних моделях із напругою не нижче 220 В.

Корисні поради при виборі

При виборі якісного та надійного перетворювача напруги 12-220 В необхідно враховувати наступні рекомендації:

 • який краще інвертор автомобільнийУважно вивчіть автомобільний інвертор, принцип його роботи, способи живлення та технічні характеристики.
 • У моделі обов’язково має бути вбудована функція захисту від замикань та можливих перевантажень.
 • Деякі моделі мають звукове сповіщення. Воно спрацьовує при зменшенні напруги від акумулятора.
 • При виборі цього пристрою визначтеся, які прилади ви підключатимете. У цьому випадку важлива потужність, що виходить.
 • Всі перетворювачі споживають струм залежно від параметрів пристроїв, що підключаються. У цьому випадку потужність навантаження повинна бути приблизно на 15% більшою, а результат ділиться на показник напруги живлення перетворювача, тобто 12v.

Найпопулярніші моделі

У сучасному світі існує величезна кількість різних моделей автомобільних інверторів, які відрізняються типом, способом живлення та потужністю. До малопотужних відносяться перетворювачі потужністю до 300 Вт. Їх використовують для заряджання смартфонів чи ноутбуків. Автомобільний інвертор такого типу підключається до гнізда прикурювача.

Автомобільний інвертор середньої потужності розрахований на напругу від 300 до 1000 Вт. Ці пристрої підключаються до акумулятора за допомогою клем. Нижче представимо кілька популярних моделей цього класу, серед яких можна вибрати найкращу.

МАП «Енергія»

Даний автомобільний інвертор найкращий із усіх моделей. Він є оптимальним поєднанням вартості, якості, розмірів корпусу та можливостей. Рекомендуємо вибрати саме його. Зовні цей пристрій суворе та елегантне. Залежно від переваг, можна вибрати модель з напругою від 900 Вт до 1200 Вт. Напруга може становити 12, 24, 48 В. Переваги:

 • Наявність високоякісного дисплея.
 • Можна самостійно налаштовувати.
 • Декілька режимів роботи.
 • Можна вибрати безперебійне живлення та зарядний пристрій.

Єдиний мінус – це великі габарити, але в порівнянні з функціональністю це стає не важливо.МАП «Енергія»

AcmePower

Автомобільний інвертор виробника Acme Power має привабливий зовнішній вигляд та гарний корпус. Тут дизайнери постаралися на славу. Прилад настільки зручний та компактний, що користуватися ним хочеться знову і знову. Підключається модель до акумулятора автомобіля.

Головним перевагам пристрою є невисока вартість, краса, надійність та компактність. Єдиний недолік це низька потужність на виході.

MeanWell

MeanWellАвтомобільні інвертори цього виробника комплектуються проводами, які потрібні для підключення до акумулятора та прикурювача. Крім того, при підключенні до прикурювача не включайте перетворювач на повну потужність. Дані моделі мають компактні розміри і підходять для різних цілей.

Дефорт

Автомобільний інвертор «Дефорт» оснащений звуковим сигналом, який повідомляє про зниження зарядки батареї або високу напругу. Це недорога, бюджетна модель, але з багатьма функціями. Є вбудований захист від перегріву, коротких замикань. Є USB порт.

Прилад на найвищому рівні впорається з будь-якими поставленими йому завданнями, але до нього не можна підключити потужніші апарати, наприклад, телевізор або мікрохвильову піч.

Таким чином, автомобільний інвертор потрібно вибирати так, щоб врахувати споживану потужність пристрою, що підключається. Навантаження не повинно бути вищим за потужність перетворювача.

Різноманітність цих пристроїв дозволяє вибрати прилад за власними уподобаннями. Усі моделі забезпечують максимальний комфорт під час подорожей на автомобілі. Головне пам’ятати, що важливими параметрами є характеристики, компактність, надійність та якість перетворювача.

https://www.youtube.com/watch?v=sb7m7-f_FiY

Like this post? Please share to your friends: