Вибираємо найкращий автомобільний холодильник

В автомобілі хочеться почуватися максимально комфортно, особливо якщо проводиш там багато часу. Саме тому тут має бути все необхідне, зокрема автомобільний холодильник, який збереже продукти у свіжому вигляді.

Такий сучасний аксесуар стане досить корисним у спеку, під час відпочинку на природі чи подорожах. Але все ж таки залишається головне питання: як правильно вибрати найкращий автомобільний холодильник?

Основне поняття та різновиди

Автомобільні холодильники є найзручнішим та універсальним пристосуванням, яке можна брати із собою у дорогу. Портативна система охолодження дає можливість зберігати напої, їжу та інші продукти у свіжому вигляді протягом тривалого часу.

Якщо ви часто перебуваєте в поїздках або віддаєте перевагу активному відпочинку, то охолоджувач-сумка, автомобільний холодильник від прикурювача або газовий стане чудовим вибором. Це компактні та легкі пристрої, які зберігають прохолоду в будь-якому місці.

Як вибрати автомобільний холодильник? Виробники пропонують величезний асортимент різних автохолодильників. Існує два види моделей, які дозволяють зберігати продукти та напої свіжими тривалий час. Перший вид підтримує температуру їжі, а друга сумка самостійно керує теплом чи холодом за допомогою джерела живлення. До першого типу відносяться:

 • Сумка холодильник. Головне його завдання полягає у підтримці потрібної температури. Сумка складається з шарів: нейлонової тканини, термоізоляційного матеріалу та герметично упакована. Залежно від моделі місткість може бути від 3 до 25 літрів. Температуру сумка підтримує близько 12 години.
 • Сумка-контейнер Сумка є ємністю із пластику, яка складається з двох відсіків, а між ними розташований термоізоляційний шар. Час зберігання продуктів розраховується від кількох годин на добу. Об’єм контейнера буває від 5 до 40 літрів, а є сумка понад 100 літрів.

До різновидів другого типу відносяться термоелектричний, абсорбційний (газовий) та компресорний автохолодильники. Існують вбудовані моделі. На легкових автомобілях їх ставлять у підлокітники чи простір між сидіннями. Розглянемо кожен вид окремо.

Автохолодильник з абсорбційним способом охолодження

Такі моделі є більш об’ємними і вміщують до 140 літрів. Це газовий варіант. Проте вони недостатньо економічні. Робота абсорбційних автохолодильників здійснюється на спеціальному водоаміачному розчині, тобто у процесі підігріву розчину зовнішніми електричними або газовими приладами.автомобільний холодильник абсорбційний

Головною перевагою абсорбційних автомобільних холодильників є можливість працювати без електричної енергії, тобто газовий варіант найкращий. Пристрій здатний охолоджувати на рідкому або газоподібному паливі, що особливо зручно та найбільш вигідно. Але газовий холодильник чутливий до нахилу та сильних коливань.

Газовий холодильник можна брати з собою в дорогу. Газовий спосіб охолодження популярний серед автомобілістів. Під час роботи, як було зазначено вище, нагрівання здійснює газовий прилад.

Автохолодильник із компресорним способом охолодження

Компресорний холодильник охолоджує шляхом циркуляції спеціального холодоагенту, який працює компресором. При кипінні ця рідина стає газоподібною і камера охолоджується.

Компресорний автомобільний холодильник дуже швидко здатний охолоджуватися, в цьому полягає його головна перевага.

Крім того, компресорний варіант дуже економічний. Його ємність становить від 18 до 220 літрів. Вибираючи компресорний автомобільний холодильник до 220 літрів, зверніть увагу на цей спосіб охолодження, можливо, він стане для вас найкращим вибором.

Термоелектричний автохолодильник

Термоелектричний холодильник – це невеликі, зручні та компактні моделі з ємністю не більше 49 літрів. Такі різновиди автомобільних холодильників використовуються для охолодження або підігріву їжі. Термоелектричний автомобільний холодильник має високий рейтинг і безліч переваг:Термоелектричний холодильник

 • Навіть після відключення харчування, їжа в холодильнику залишається свіжою близько 10 години.
 • Кришка легко відкривається та забезпечує доступ до продуктів.
 • Термоелектричний варіант буває різних форм та розмірів.
 • Мають мінімальну чутливість до вібрації.
 • Низький рівень шуму.
 • Термоелектричний холодильник надійний та має довгий термін служби.

Переносний або вбудований

Якщо ви хочете придбати повноцінний автомобільний холодильник, потрібно враховувати рейтинг і масу особливостей. Автохолодильники бувають:

 • Переносні (сумка чи бокс).
 • Вбудовані.

Переносні пристрої зазвичай розміщують у багажнику або на сидінні. Вбудовувані в свою чергу встановлюють в підлокітниках або між сидіннями авто.

Автомобільний холодильник працює від акумулятора, тобто прикурювача автомобіля або може бути газовий. Він поглинає харчування в 12 або 24 Вольт під час руху авто. А ось під час зупинки заряджання здійснюється від іншого перетворювача напруги.

Основні моменти при виборі автохолодильника

Вся перерахована вище інформація про сучасні охолоджувальні пристрої зробить простіше вибір автохолодильника і дозволяє оцінити його рейтинг. При цьому слід враховувати такі критерії вибору:

 • Об’єм пристрою визначається, виходячи з кількості пасажирів в автомобілі. Як правило, він планується з розрахунку 5 літрів на 1 особу. Для сім’ї чудово підійдуть автохолодильники з компресором місткістю 20 літрів, але бувають моделі об’ємом та 220 літрів.
 • Зважайте на дальність відстаней, на які доводиться подорожувати. Якщо відпочинок знаходиться за кілька сотень кілометрів, то без пристрою з живленням від прикурювача не обійтися, також може знадобитися газовий балон і об’єм 220 літрів.як вибрати холодильник в авто
 • Важливу роль грає температура повітря. Як правило, для простого відпочинку на пляжі підійде простий охолодний контейнер, а ось для довгої відпустки необхідно придбати морозильник або компресорний автохолодильник на 220 л.
 • Важливо враховувати якість доріг, якими ви їздите. Наприклад, на автомагістралі обмежень немає, а ось при поїздках бездоріжжя найкращим вибором стане термоелектричний холодильник.
 • Не забувайте про технічні особливості свого автомобіля. Від температури в салоні повністю залежить і температура всередині пристрою, тобто чим тепліше в салоні, тим тепліше в холодильнику. Якість роботи та рейтинг залежить і від обсягу салону авто.

Корисні поради

Перед тим як купити автохолодильник, рекомендуємо врахувати рейтинг тієї чи іншої моделі, а також кілька корисних порад. Вони дозволять вибрати найкращу модель за прийнятну ціну. Отже, при покупці зверніть увагу на такі фактори:

 • Об’єм та форму пристрою. Наприклад, подивіться, чи входить до холодильника хоча б дволітрова пляшка.
 • Вибирайте пристрій, який працює від прикурювача авто. Він має реле захисту акумулятора, тому навіть компресорний холодильник не розрядить батарею і при необхідності вимкне холодильник від мережі.
 • Зверніть увагу на матеріали корпусу. Вони повинні легко митися, бути стійкими до пошкодження, подряпин та повністю екологічно чистими.
 • Головне в автохолодильнику – це стійкість до ударів чи вібрації. Добре, якщо шнур живлення буде довгим, а кришка складатиметься з двох секцій.
 • Холодильник із компресором нагріває і простір у салоні автомобіля, тому обов’язково потрібно враховувати місце для вентиляції.
 • Переконайтеся, що Ваша довгоочікувана покупка розміститься в салоні, особливо якщо об’єм буде близько 220 літрів. Також подумайте про спосіб закріплення, якщо сумка-охолоджувач не має комплекту кріплень.
 • Деякі моделі мають дисплей. Він хоч і вважається зручним, а також збільшує рейтинг, але значно збільшує вартість пристрою, тому слід задуматися, чи важливий дисплей вам.

Для того, щоб автохолодильник приносив водієві та його пасажирам максимальну користь у дорозі, потрібно вивчити інструкцію з експлуатації, а також враховувати рейтинг виробника та безліч факторів. Можливо деякі хитрощі врятують пристрій від поломки, а власника від неприємностей. У такому разі тривалі поїздки стануть комфортнішими та кращими.

Like this post? Please share to your friends: