Вибираємо найкращі секретки для коліс

Секретки для коліс машини виглядають переважно як болти або гайки, що кріплять колесо до маточини автомобіля. Від стандартних болтів, якими кріплять колеса на заводі, вони відрізняються тим, що мають фігурнішу головку під особливий ключ. Стандартний набір, який можна придбати в будь-якому автомобільному магазині, включає болти або гайки, залежить від конкретної моделі машини, в кількості 4 штук, плюс один запасний елемент про всяк випадок. У наборі є і той самий спеціальний ключ, за допомогою якого ви відкручуватимете колеса при зміні гуми по сезону або для шиномонтажу. Залишається лише визначитися, які краще секретки на колеса, та придбати підходящий варіант для свого автомобіля.

Існуючі типи болтів

Виробники виділяють такі типи, за допомогою яких у вас вдасться убезпечити колеса від крадіжки:

  • Фігурні.
  • Багатокутники.
  • Дірчасті болти.

Розглянемо варіанти по порядку і дізнаємось, які переваги у кожного з них. Отже, як відомо, болти мають головки з певною кількістю граней під ключ. Секретки першого типу виготовляються нестандартною формою під спеціальний ключ. Секретки можуть мати викривлені лінії, вигини та надлами – все, щоб класичні ключі не підійшли. Наскільки складною буде фігура залежить від виробника. При цьому потрібно враховувати, що чим кращі захисні заходи, тим дорожче вам коштуватимуть секретки.

Другий тип кріплень нагадує класичні варіанти кріплень під шестигранні ключі. Але тут різниця в тому, що кількість проточок під ключ більш ніж вісім, що більше ніж у звичайному інструменті. Нерідко такі кріплення під колеса виконуються індивідуально, і майбутній господар сам вибирає скільки там буде проточок.які секретки краще

Останній варіант болтів називають дірчастим, тому що в його формі є спеціальні отвори, які необхідні для стикування ключа з головкою. Нерідко фігурний та дірчастий варіанти захисту об’єднуються, щоб зробити секретки ще більш захищеним. По можливості бажано вибрати саме такий варіант.

Поради при виборі секреток

Слід знати, що найбільш невдалими щодо захисту від крадіжки є болти з конічними головками. Вони виділяються тим, що мають відносно невеликий діаметр отвору під ключ. Через це при прикладанні зусилля, необхідного для відкручування колеса ключ часто злітає. Найбільш дешеві секретки такого типу на колеса можуть завдати чимало труднощів автовласнику. Тепер ви знаєте, які варіанти краще не купувати собі.

Крім цього, не купуйте кріплення занадто незграбними, у вигляді багатогранників або зірочок. Гострі кути швидко злизуються, а до інших варіантів легко підібрати щось із класичних ключів, що є у більшості злодіїв. Щоб не зіпсувати колеса краще утриматися від використання додаткових важелів та гайковертів у процесі прикручування та відкручування коліс. Це може пошкодити не тільки секретне кріплення, але і саму маточину.

Щоразу при монтажі враховуйте, що секретки закручуються в останню чергу, а завжди відкручуються в першу. Дотримуючись цього простого правила, ви не тільки продовжите життя секретці, але і не дасте злодіям шансу затягнути інші болти до упору і послабити секретний.

Вибір гарного секретного болта

Отже, щоб вибрати хороші болти, слід знати, що секретка обов’язково повинна мати спеціальне кільце – обічайку. Це кільце обертається навколо голівки, коли болт туго притягнутий до маточини. Наявність цього кільця дозволяє бути впевненим, що болт не захоплять за допомогою газового ключа та не спробують відкрутити колеса у такий спосіб. Найбільш актуально берегти штамповані колеса з дорогою гумою, тому що в литих та титанових дисках кріплення утоплюється всередину і схопити за них не вийде нічим. Крім цього, хороші болти повинні мати такі позитивні моменти:

  1. Головка обов’язково має бути максимально низькою.
  2. Сам болт повинен бути виконаний із міцного матеріалу, не піддаватися корозії.
  3. Головка повинна містити мінімум отворів та пазів, тому що всередину забиватиметься бруд.

Проблеми при демонтажі

Нерідко власники секреток стикаються з певними труднощами при демонтажі коліс. Найчастіше проблема пов’язана аж ніяк не з тим, що загубився спеціальний ключ, який підходить до цих болтів, а тому, що злизало голівку кріплення. Так відбувається з різних причин:зламана секретка

  • Якщо болт довго не рухався з місця, він міг прикипіти. Ви намагаєтеся відкрутити, доклавши трохи більше зусиль. Як наслідок, злизуються грані болта.
  • Секретка була вкрай складної форми, а зроблені там закруглення і технічні візерунки міцністю не мають як такої. Трохи більше зусилля відбувається зрив форми.
  • Жахлива якість. Великим виробником секреток є Китай, і купують товари звідти ті, хто хоче заощадити. Але тут можна очікувати поломки щодня – надійністю тут не пахне.

Важливо відзначити той факт, що уникнути цих проблем можна придбавши якісні варіанти.

Вирішення проблем з демонтажем

головка для зняття секретів

Універсальна головка

Найпростіше впоратися з подібною проблемою буде тим, хто став володарем болтів китайського виробництва. Якщо у вас злизало голівку болта, то пошукайте в себе накидну голівку трохи меншого розміру і постарайтеся забити її молотком зверху. Часу на це у вас піде багато, але китайські болти з м’якого металу цілком дозволяють таке здійснити.

Ситуація трохи гірша – коли втрачено унікальний ключ. Якщо у вас звичайні штамповані диски, то тут можна постаратися змінити форму голівку під інший ключ або відрізати голівку, а підставу болта потім висвердлити. Якщо ж диски литі, і головка йде глибоко всередину, доведеться їхати туди, де ви купували секретки і замовляти новий ключ.

Like this post? Please share to your friends: