Як вибрати надійний буксирувальний трос

Перед тим як відправитися в поїздку на автомобілі, необхідно спорядити його всім необхідним. Кожен водій знає, що в автомобілі обов’язково повинні бути присутніми: аптечка, вогнегасник, засоби ремонту, насос, аварійний знак і, звичайно, буксирувальний трос. Сьогодні ми розглянемо, як правильно вибрати надійний і міцний буксирувальний трос, і який з представлених на ринку варіантів найкращий.

Різновиди буксирувальних тросів

Досить несподівано те, що в Росії не передбачено вимог ПДР до міцності виробів, способу кріплення та матеріалу виготовлення. Оскільки правил немає, водій може купити будь-який варіант на вибір. Головне, щоб канат мав довжину не коротшу за 4 метри, але не довшу за 6 метрів, а також були прапорці.

Існує кілька різновидів тросів для буксирування легкових автомобілів:

 • Авіаційний капрон.
 • Корабельний канат.
 • Тканинний канат.
 • Сталевий трос.
 • Поліпропіленовий трос.

Розберемо кожен варіант докладніше.

Авіаційний капрон

Даний тип троса для буксирування виготовляється із міцного капрону. Навіть при транспортуванні великих машин ви можете бути впевнені, що трос ривковий вас не підведе і не порушить ПДР. Авіаційний капрон відрізняється стійкістю до вологи та високих морозів.

При тривалому навантаженні довжина стрічки не зміниться, оскільки капрон не розтягується. Вона стане чудовим варіантом для буксирування автомобіля.

Корабельний канат

трос для буксируванняКорабельний матеріал здатний відштовхувати вологу та стійкий до сильних морозів. Його можна використовувати у будь-який зручний час та за будь-яких погодних умов, а зберігати навіть у приміщеннях з підвищеною вологістю. Стрічковий ривковий трос витримує навантаження понад 5 т, що не порушує правил правил дорожнього руху.

Корабельний буксирувальний трос рулетка, наприклад бурлак, не гниє і не втрачає своїх характеристик навіть при частій експлуатації. Він надійний, міцний та довговічний. Спеціальне плетиво каната забезпечує амортизацію.

Тканинний трос

Тканинний канат зроблений у вигляді кіски, має підвищені тягові властивості. Виріб недостатньо міцний. Здібно витримати до 5 т, тому що виготовлено з тканини, але навіть під час розриву не зможе пошкодити автомобіль. Тканинний стрічковий канат відрізняється компактністю і займає мінімум місця в багажнику.

Сталева стрічка

сталевий трос для буксируванняСталевий ривковий канат виконаний з металевих складових, але, незважаючи на це, при високих навантаженнях (близько 5 т) він може порватися і завдати шкоди автомобілю. У цьому полягає його мінус. Застосовувати такий вид потрібно лише тоді, коли інших варіантів немає.

Крім того, сталевий канат погано гнеться, схильний до корозії і займає багато місця в багажнику. Таким чином, для буксирування автомобіля сталевий варіант не дуже підходить.

Поліпропіленовий канат

Цей різновид тросів відрізняється прекрасною еластичністю, добре пружинить і відзначається надійністю. Поліпропіленовий канат стрічковий дозволяє буксирувати застряглий автомобіль. Гнучка зчіпка краще буде зроблена саме з цим матеріалом, тому що він гасить ривки і не провисає навіть при навантаженнях до 5 т.

Поліпропіленові троси бувають:

 • В розбіг.
 • Плетені.Поліпропіленовий канат

Перший вид ідеально підходить для буксирування, тому що волокна не деформуються та не вбирають вологу. Плетені не такі затребувані, оскільки при постійному торканні одне одного, волокна швидко перетираються.

Навантаження тросів: як важливий параметр для вибору

Навантаження відіграє важливу роль при виборі оптимального варіанта. Вибираємо такий, який повинен витримати навантаження вдвічі більше за вагу автомобіля позашляховиків, найпопулярніші моделі витримують більше 5 т. Це важливий момент при покупці троса.

Навантаження буває динамічним та статичним. Динамічний трос витримує різкі ривки, а статичний розтягується плавно і повільніше.

Кольори та виробники

Купувати стрічковий буксирувальний трос рулетка рекомендується яскравого кольору, щоб водій зміг відразу помітити стрічку. Крім того, яскравий канат та достатня довжина дозволяють побачити натяг під час руху. Раніше стрічки навіть оснащували спеціальними прапорцями. Це стосується і вантажних автомобілів.

Троси можуть бути зеленого, червоного та жовтого кольору. Деякі моделі мають світловідбивачі, тому навіть уночі трос буде видно. Не забувайте дивитися на виробника, оскільки сумнівні вироби можуть зашкодити автомобілю та його власнику.

Останнім часом широкою популярністю користується динамічний ривковий буксирувальний трос Бурлак. Він є високоміцним корабельним канатом, надійним та якісним. Бурлак має спеціальний спосіб закручування, тому можна використовувати стрічку у будь-яких областях.

На кінці буксирувальний трос рулетка Бурлак має дві петлі. Компактні розміри дозволяють возити його із собою у багажнику позашляховиків. Бурлак здатний витримувати навантаження від 5 т до 10 тонн. Його довжина складає 6 метрів.

Крім того, динамічний канат Бурлак стійкий до морозів та вологості, що дає можливість використовувати його за різних погодних умов. Ця модель чудово підходить для буксирування автомобіля та його легко зав’язувати.як буксирувати автомобіль

Гаки тросів. Плюси і мінуси

Серед автовласників часто виникають суперечки з приводу того, чи потрібні буксирувальному тросу Бурлак та іншим варіантам гаки або ж можна без них (просто зав’язати кінці каната). Звичайно, кріплення за допомогою гака буде найбільш надійним та кращим, ніж вузол, який може розв’язатися.

Однак, варто враховувати той факт, що при сильному ривку стрічка може просто відірватися від гака. Саме тому при виборі краще звернути увагу на шви троса Бурлак. Цей динамічний варіант є найкращим.

Місце з’єднання має бути добре прошите вздовж і впоперек, а краще ще й хрест — навхрест. Навіть за сильного ривка таке кріплення не порветься.

Корисні поради при виборі

При покупці буксирувального троса, наприклад моделі Бурлак, існує кілька основних моментів, на які потрібно звертати увагу в першу чергу:

 1. Довжина стрічки.
 2. Матеріал виготовлення.
 3. Максимально можливе навантаження.
 4. Спосіб кріплення аксесуара і чи треба його зав’язувати.
 5. Повинен відповідати вимогам якості та надійності.

Підбиваючи підсумки, можна перерахувати корисні поради, які обов’язково допоможуть вам визначитися з вибором:

 • Буксирувальна стрічка повинна бути розрахована на навантаження, що перевищує вагу автомобіля у кілька разів. Наприклад, якщо машина важитиме 1600 кг, то він повинен витримувати на менше 3500 кг.
 • Зверніть увагу на гаки, вони повинні легко витримувати навантаження.
 • Щоб ненароком не пошкодити автомобіль гаком, що лопнув, дешеві варіанти краще вибирати взагалі без цих кріплень.буксувальний канат ціна
 • Металевий канат складається з численних тонких тяганин, які з часом можуть розтріпатися.

Таким чином, трос для буксирування є обов’язковим аксесуаром навіть для вантажних автомобілів. Такі вироби допоможуть вам вирішити найскладніші ситуації із мінімумом втрат. Головне, при виборі враховувати матеріал та довжину.

Враховуючи перелічені в цій статті корисні поради та рекомендації, ви зробите правильний вибір та купите надійний трос для буксирування, який стане чудовим помічником у будь-яких ситуаціях.

Like this post? Please share to your friends: