Електротонування – сучасне рішення

Після покупки автомобіля господар починає замислюватися про різні аксесуари, щоб доопрацювати свою ластівку. Комусь для цього потрібні глобальні ситуації, а комусь зовсім незначні, але здебільшого головним питанням є саме тонування. Дуже часто водії вживають вираз «розумне тонування». Що ж таке електро тонування і чи справді скло розумне? Спробуємо розібратися.

Основне поняття

Електронна тонування скла надає авто стильний зовнішній вигляд, красу та комфортабельність. Навіть у сильну спеку – це найефективніший спосіб збереження прохолоди у салоні. Крім того, водій буде захищений від сонячних променів та сліпучих зустрічних фар при виїзді з прилеглих територій.

Такий вид можна включати та вимикати за своїм бажанням, а також регулювати параметри. При автоматичному режимі водій і його пасажири завжди зможуть почуватися в комфорті під час поїздки.

Електронне тонування є сучасною інноваційною розробкою останнього часу. Ця технологія дозволила створити матеріал, здатний змінити ступінь проникності світла. Регульоване тонування з пульта з’явилося порівняно недавно.

У тонувальній плівці присутні матеріали, які здатні зменшувати сонячні промені та їх прохідність крізь плівку, але при цьому не спотворювати оптику.

Якщо йдеться про електронний різновид, то кількість речовин, що перешкоджають проникненню сонячного світла, буде різною, тобто водій сам вибирає: зробити тонування прозорим або затемнити його.

Види затемнення

Існує кілька різновидів тонування скла автомобіля:

 1. Принцип хамелеону, для цього застосовуються спеціальні стекла.
 2. Електро тонування. У цьому випадку встановлюють спеціальні тришарові стекла, які змінюють колір за бажанням водія.
 3. Електрохромний захист. Використовується спеціальна плівка, оброблена спеціальним хімічним складом. Вона змінює оптичні властивості.

Незважаючи на нещодавню появу, електронне тонування стало дуже популярним і отримало численні позитивні відгуки від автовласників. Вартість цього різновиду не з дешевих, але використовується вона досить широко.

Характеристики та переваги розумного скла

Електронне тонування має численні переваги та особливості:

 • Можливість регулювання рівня затемнення. Скло можна зробити зовсім прозорим. У деяких дорогих автомобілях це тонування входить до базової комплектації.
 • Автозатемнення дозволяє уникнути нагрівання салону на сонці, робить видимість кращою в нічний час доби.
 • Незалежно від ступеня прозорості, пропускання світла становить 77%.
 • Високий рівень захисту від випромінювання, на яку не впливає рівень затемнення.
 • Довговічність надає рідкокристалічний шар, що знаходиться в середині. Тому жодні пошкодження склу не страшні.
 • Управління здійснюється за допомогою пульта дистанційного керування.
 • Мінімальне споживання електроенергії.

Принцип роботи електронного тонування

Як і звичайне тоноване скло, електронне тонування має спеціальну плівку, яка зроблена з трьох шарів. Зовнішній та внутрішній шари захисні та повністю прозорі. Середній шар вважається основним, саме він відповідає за проникність світла та враховує побажання водія.

Принцип роботи електротонування простий та зрозумілий. Звичайно, всі знають, що таке калькулятори, на яких інформація відображається за допомогою рідкокристалічних кристалів. Тут принцип роботи такий самий: при подачі струму на певну ділянку, кристали повертаються, і шар стає непрозорим, тому можна бачити набрану цифру.

Таким чином, середній шар плівки заповнений певною речовиною, що складається із кристалів. Якщо на нього подається струм з певною силою, то плівка по-різному затемняється. Енергія, що споживається, у цьому випадку відносно невелика, тому її використання не впливає на витрату палива та зарядку акумулятора.

Обслуговування

Водієві, який вирішив поставити такий різновид у свій автомобіль, буде цікавити, наскільки довго вона зможе прослужити та які особливості виявляться під час обслуговування. Таким плівкам не потрібно ніякого додаткового догляду, тому що після встановлення контакти, що сполучають скло з блоком керування, герметично ізольовані.

Електронне тонування миється, як звичайне скло, оскільки основний шар розташований у середині. Енергії це розумне тонування споживає близько 7 Вт на 1 кв метр, тобто можна бути спокійним у тому, що акумулятор не сяде в невідповідний момент.

Вартість тонування

Якою буде вартість електротонування не можна однозначно відповісти, тому що вона розраховуватиметься в залежності від виду, складності роботи, марки та моделі автомобіля. Виготовлення такого скла здійснюється в індивідуальному порядку. Можна затонувати відразу все скло.

Наведемо середню статистику: лист тонувальної плівки для автомобіля коштує приблизно 20 000 рублів, причому самоклеюча обійдеться від 24 000 рублів. Ця ціна розрахована за 1 кв. м. Витратники становитимуть близько 2900 рублів. В результаті виходить близько 50000 рублів.

Поради щодо використання

Експлуатація електричного тонування автомобіля не потребує жодних додаткових маніпуляцій. Існує кілька порад щодо її використання:

 • У сонячну погоду рекомендується зменшувати здатність пропускати світло з боку максимальної освітленості.
 • Увечері слід встановлювати найкомфортнішу прозорість.
 • У темряві потрібно освітлювати шибки.

Перспективи та високі темпи розвитку цього виду тонування говорять про те, що незабаром її вартість знизиться, і дозволити собі зможе кожен автовласник. Крім того, за електронне тонування не передбачено штрафу.

Like this post? Please share to your friends: