Аварійна сигналізація

Правила подачі аварійної сигналізації регламентуються не тільки ПДР, а й усталеною водійською традицією. Розглянемо, коли потрібно включати аварійку та як не ввести інших учасників дорожнього руху в оману.

Функціональність

При включенні аварійної сигналізації всі освітлювальні прилади, що в нормальному режимі експлуатації використовуються як поворотники, починають блимати з певним інтервалом. До таких відносяться покажчики поворотів оранжевого кольору, а також повторювачі на передньому крилі або дзеркалах заднього виду, якщо такими укомплектовано автомобіль. Блимання лампочок дублюється на панелі приладів одночасним загорянням індикації покажчиків повороту.

Головне призначення аварійної сигналізації – привернення уваги до автомобіля. Система може бути задіяна, коли виконуються нестандартні маневри на дорозі, що потребує підвищеної уваги інших учасників дорожнього руху. Включення також може бути кліком про допомогу, якої потребує водій ТЗ.

За допомогою аварійного сигналу можна попередити водіїв про небезпеку попереду. Наступний за вами автомобіль зрозуміє, що краще збільшити дистанцію та бути готовим до можливої ​​небезпеки.

ПДР

Коли водій повинен включати аварійку:

  • знак аварійної зупинкиза участю у ДТП. Крім аварійної сигналізації, обов’язкове встановлення знака «Аварійна зупинка»;
  • будучи іншим механічним ТЗ, що буксирується, (при цьому на буксируючому авто потрібно включати тільки ближнє світло фар);
  • під час посадки та висадки дітей, коли ТЗ має розпізнавальні знаки «Перевезення дітей». Передбачити поведінку дітей дуже складно. Тому, якщо ви бачите автобус з такими табличками та включеним аварійним сигналом, варто сповільнитись та бути гранично обережним;
  • за необхідності зупинки у місці, де ПДР забороняють зупинку. Багато водіїв намагаються уникнути відповідальності, включаючи аварійку на припаркованому в недозволеному місці автомобілі. Тому врахуйте, що аварійний сигнал не дає водієві право зупиняти авто у забороненому місці, а тому не звільняє від штрафу. До того ж, рішення про заборону на зупинку завжди має під собою головну мету – зробити дорожній рух безпечнішим;
  • при засліпленні водія світлом фар зустрічних автомобілів. які окуляри для водіїв кращеДля адекватного користування аварійним сигналом процес натискання кнопки має бути рефлекторним. Якщо ви не встигли звикнути до розташування кнопки на керованому вам авто, обов’язково потренуйтеся вмикати подачу сигналу. Адже скористатися системою можна не лише при засліпленні, а й при погіршенні самопочуття. Після натискання кнопки почніть інтенсивно, але не різко, сповільняться, не змінюючи положення кермового колеса. Так ви зможете запобігти удару ззаду і втраті контролю над управлінням ТЗ.

Альтернатива

Якщо на автомобілі не працює аварійна сигналізація, у разі ДТП можна обмежитись лише знаком «Аварійна зупинка». Аналогічні знаки застосовуються під час буксирування ТЗ та неможливістю включення аварійного сигналу. Знак має бути закріплений у районі заднього бампера, кришки багажника або на склі.

Аварійна зупинка

Переносним червоним трикутником із вставкою оранжевого кольору, лицьова сторона якого покрита світловідбивним матеріалом, має бути укомплектований кожен автомобіль.

Глава 7 ПДР, крім регламентування користування аварійкою, включає положення про знак «Аварійна зупинка». Коли потрібно встановлювати:

  • при ДТП;
  • у разі вимушеної зупинки у місцях, де зупинка заборонена ПДР. Наприклад, при поломці автомобіля на автомагістралі, коли ТЗ не може рухатися до спеціально призначеного місця для зупинки (кишені);
  • коли зупинка становить небезпеку для інших учасників дорожнього руху. Причина підвищеного ризику можлива в умовах поганої видимості (густий туман, снігопад) або рельєфі дорожнього полотна (крутий підйом, спуск, поворот).знак аварійної сигналізації

Правилами дорожнього руху регламентується мінімальна відстань, на якій має бути встановлений знак. Для населених пунктів – не менше 15 м від автомобіля, а поза населеними пунктами – не менше 30 м.

У правилах недарма зазначено мінімальну відстань. Розгляньмо ситуацію, в якій ви учасник ДТП. Правила змушують вас включати аварійну сигналізацію та встановити знак “Аварійна зупинка”. ДТП трапилося за 40 м після крутого підйому або крутого вигину дороги. Якщо знак буде встановлений за 30 метрів, то водій, подолавши підйом, поворот, не зможе вчасно зреагувати на перешкоду. Тому знак необхідно встановити ще до закінчення підйому.

Водійська традиція

Відповідно до не писаних водійських норм, включення аварійної сигналізації – знак подяки. Використовувати його можна, коли вас пропустили в сусідній ряд, допомогли при обгоні на трасі тощо.

Like this post? Please share to your friends: