20 необхідних речей, які мають бути у кожного автомобіліста

Що необхідно мати з собою в автомобілі, щоб убезпечити поїздку та уникнути неприємних ситуацій: 20 необхідних речей. Відео про обов’язковий набір автомобіліста.

Кожен автомобіль повинен мати певні аксесуари, без яких транспортний засіб не може рухатися дорогою. Закон і ПДР докладно визначають, які предмети повинні бути в машині, що експлуатується. Деякі необхідні речі постачає виробник, купівля інших є обов’язком автовласника.

Закупивши запропоноване обладнання, варто придбати ще кілька елементів, які хоч і не вважаються обов’язковими згідно із законом, але підвищують безпеку та комфорт використання автомобіля.

Що варто возити із собою в машині

Кожен автомобіліст, який пройшов відповідне навчання та отримав офіційний дозвіл на водіння, добре знає вимоги до документів та базової комплектації транспортного засобу. Список обов’язкового спорядження невеликий і не включає всі речі, надзвичайно корисні під час подорожі. Одні можуть бути універсальними, інші – спеціалізованими, але часом життєво необхідними.

Якою б надійною була наша техніка, ми не завжди можемо завжди розраховувати на її безвідмовну роботу, і у разі надзвичайної ситуації ці предмети можуть виявитися безцінними.

1. Знак аварійної зупинки

Знак аварійної зупинкиУ світлі нормативних документів кожен автомобіль має бути обладнаний світловідбиваючим трикутником, призначеним для попередження про наявність знерухомленого транспортного засобу. Він є незамінним для позначення місця аварії або непередбаченої поломки автомобіля і використовується для сигналізації про це іншим водіям. Відсутність попереджувального знака про пошкоджене ТЗ або його невідповідність стандартам може призвести до значно сумніших наслідків, ніж були на початку.

Щоб розміщена на дорозі мітка працювала правильно, треба переконатися, що її поверхня, що відображає, досить велика, щоб бути добре видно іншими учасниками руху.

Також приділіть увагу довговічності матеріалу, з якого аварійний знак виготовлений, та перевірте, чи легко він розкладається та наскільки стійкий.

2. Вогнегасник

ВогнегасникЩе одним обов’язковим елементом обладнання, згаданим у регламенті є автомобільний вогнегасник. Його наявність теж перевіряється під час огляду, а відсутність веде до отримання штрафу.

Балон повинен розташовуватися в місці, що забезпечує вільний доступ до нього у разі потреби, і бути справним. Перевіряти його слід регулярно, не рідше одного разу на рік, і міняти після закінчення терміну придатності. Майте на увазі, що наявність вогнегасника також важливо, коли йдеться про відшкодування збитків. Страховик може відмовити у виплаті компенсації, якщо з’ясується, що автомобіль клієнта не був обладнаний вогнегасником.

Хоча багато хто возить його в багажнику, важливо, щоб цей предмет знаходився неподалік водія. Коли рахунок йде буквально на секунди, а людина працює в умовах стресу, вогнегасник має бути під рукою.

3. Засоби першої допомоги

Засоби першої допомогиПравильно укомплектована автомобільна аптечка сприяє збереженню здоров’я, а часом життя. Це дуже важлива частина спорядження, яка має бути у кожній машині.

Але не варто купувати дешеві та погано укомплектовані аптечки з трьома пластирями. Що там має бути? Бінти, пластирі, гумові рукавички, перекис водню та інші дезінфікуючі засоби, ножиці, джгут, різні пов’язки, спеціальний загубник для штучного дихання, термоковдра, знеболювальні та кровоспинні препарати, а також все, що зможе допомогти водієві та його близьким зі специфічним набором. Усі компоненти слід контролювати, періодично замінюючи застарілі і непридатні.

Варто пам’ятати, що громадяни, які не спробували допомогти особі, яка перебуває в небезпечній ситуації, підлягають покаранню. Але це ніщо в порівнянні з душевними муками людини, яка не змогла врятувати чиєсь життя через банальну відсутність аптечки.

4. Світловідбивний жилет

Світловідбивний жилетЦя річ нагоді у разі несподіваного пошкодження автомобіля. Прокол шини або інша поломка може статися будь-де, навіть на жвавій дорозі. У темряві, особливо поза населеними пунктами, лише світловідбиваючі елементи дозволяють вчасно розглянути малорухливу фігуру.

У такому жилеті людина, що копошиться біля машини (наприклад, що змінює колесо) здалеку помітна оточуючим. Якщо у автомобіля кілька користувачів, варто купити жилетку універсального розміру, щоб вона підходила всім, хто б не перебував за кермом.

5. Скринька з інструментами

Навряд чи потрібно комусь розповідати про користь багатофункціонального комплекту інструментів, що завжди під рукою. Він знадобиться у разі непередбаченого ремонту, чи заміна колеса, чи інші нескладні роботи. Водій повинен знати, як користуватися кожним із предметів, та вміти самостійно усувати за їх допомогою дрібні дефекти.

6. Буксирний трос

Буксирний тросВін не займає багато місця, але дуже рятує під час буксирування як свого, так і чужого автомобіля. Трос може стати в нагоді не тільки при застряганні в заметі, але і в багатьох інших ситуаціях, які важко передбачити.

7. Пляшка зі свіжою водою

Вода потрібна в машині з різних причин. У певних випадках її можна пити, напувати тварину, мити руки або деталі автомобіля. Пляшечка негазованої мінералки може не тільки підвищити комфортність водіння, а й у певних випадках зберегти здоров’я та життя людей, що подорожують в автомобілі.

8. Тепла ковдра або великий товстий рушник

Ними можна накритися, витерти руки, загорнути тонкий вантаж. Пожежостійка ковдра – ще один приклад спорядження, яке може стати в нагоді в багатьох ситуаціях. Його основне завдання – допомога на початковій стадії пожежі, але цю річ також можна використовувати для захисту оббивки при перевезенні брудних предметів/тварини та як укриття від дощу (не вбирає ні олію, ні воду).

9. Ліхтарик

ЛіхтарикПереносний промінь світла необхідний у кожній машині незалежно від того, мандруємо ми вдень чи вночі. Треба регулярно перевіряти працездатність ліхтарика, щоб він не підвів у найнесподіваніший момент, і возити із собою запасний акумулятор або придатний комплект батарейок. Незамінний помічник у разі нічного збою, він стане в нагоді і в менш серйозних ситуаціях, коли, наприклад, перегорає лампа в багажнику.

10. Складаний ніж або мультитул

Обережні водії завжди озброювалися складним складаним ножем: він став у нагоді в багатьох ситуаціях, від нарізки бутербродної ковбаси для перекусу до розрізання одягу та ременів безпеки при катастрофі. Нікого не потрібно переконувати в багатофункціональності та корисності цього предмета.

Але якийсь час тому на ринку з’явилися більш практичні аксесуари – автомобільні мультитули, що містять набір різних елементів в одному невеликому корпусі. Крім традиційного ножа, у них можна знайти:

  • ножиці;
  • особливе лезо для розрізання ременя;
  • міні-пилу;
  • відкривалку та штопор;
  • склобій;
  • ліхтарик (або лазерну указку);
  • манометр для шин та навіть вимірювач протектора.

Крім того, деякі гаджети доповнюються гучним сигналом, здатним відлякати собак або потенційного зловмисника. Істотним плюсом є зручна кліпса, що дозволяє закріпити мультитул, наприклад, в автомобільній аптечці.

11. Світловідбивна фольга

Світловідбивна фольгаЗахисті салону від сонячних променів багато автомобілістів не приділяють належної уваги, але саме вони винні у вицвітанні оббивки, псуванні шкіряних, пластикових та лакових покриттів. Фольга вбереже ніжні поверхні від подібних пошкоджень.

12. Запасне колесо

Водії часто викладають запаску з багажника, щоби звільнити більше місця під інші речі. У коротких міських/приміських поїздках це не є критично – можна обійтися ремкомплектом або викликати допомогу. Але в далеких подорожах, особливо по глухих місцях з рідкісним проходженням транспорту та відсутністю сервісних послуг, запасне колесо – річ справді безцінна. Крім нього, завжди беріть у далеку дорогу гайкові ключі та надійний домкрат.

13. Саперна лопатка

Ще одне спорядження, яке знадобиться неодноразово – це лопата. Якщо ми їздимо містом, здається, у нас немає шансів ніде застрягти, але неприємності все ж таки трапляються. Міцна, багатофункціональна саперна лопатка (або звичайна, але металева, заточена та розбірна для компактності) буде чудовим помічником, коли потрібно щось зрубати, розкопати або захиститися у рукопашній сутичці. Крім основного призначення, вона може замінювати різні предмети – від сковорідки до весла.

14. Щільні рукавички

Щільні рукавичкиНа додаток до набору «похідних» інструментів варто придбати рукавички із міцного матеріалу: якщо потрібно возитися з машиною, вони захистять руки від бруду та травм. В крайньому випадку виручить запас тонких латексних аналогів, але, на жаль, їхня міцність мізерна.

Набагато найкращим рішенням буде купити довговічні робочі рукавички гарної якості. Вони запобігають маранню рук при загляданні під капот автомобіля, мінімізують ризик опіків, стануть у нагоді при заміні колеса або якщо ми застрягнемо в заметі: у щільних рукавицях розгрібати сніг набагато легше.

15. Атлас та карти

Атлас та картиДосвідчений водій завжди возить із собою атлас та карти – традиційні, паперові, помилково асоційовані з минулим століттям. Звичайно, практично у всіх машинах та телефонах є навігаційна система, деякі автомобілі оснащуються нею вже на заводі. Але електронні пристрої капризні. У найнесподіваніший момент вони можуть перестати працювати, змусивши нас кружляти невідомою територією.

Традиційна картка може бути корисною у разі збою автонавігації або розрядження телефону з GPS. До того ж не всі райони можна знайти в ресурсах програм, у чому переконалося чимало бідолах, що заблукали в глушині.

16. Сонцезахисні окуляри

Необов’язкова, але дуже корисна річ у машині як узимку, так і влітку. Під час водіння нас часто засліплює сонце або відбите від снігу світло. Окуляри, застосовані за таких умов, значно знижують ризик зіткнення чи вильоту з траси внаслідок тимчасової сліпоти.

17. Телефонна гарнітура

Телефонна гарнітураДля любителів поговорити обов’язковим обладнанням повинен бути комплект гучного зв’язку, що кріпиться на шторці над водієм і дозволяє безпечно розмовляти по телефону з іншою людиною. Водій не втрачає на увазі дорогу, і йому не доводиться керувати однією рукою, що часто сприяє аваріям. Замість гучномовця у вас може бути гарнітура Bluetooth для більшої конфіденційності.

18. Кабельні стяжки

Напевно, всі знають про їхню універсальність. У домашньому побуті у них мільйон застосувань, в автомобілі теж – наприклад, вони дозволять швидко (хоча, зрозуміло, тимчасово) скріпити пластикові деталі, що розкололися, зробити петельку для мокрої парасольки або утримати номерний знак, що злетів.

19. Пара запасних лампочок

Пара запасних лампочокЗовнішнє освітлення автомобіля може перестати працювати, коли ви найменше цього очікуєте. Не завжди поруч є магазин, де їх можна купити, тому краще мати запасні, особливо у далеких подорожах.

20. Різні дрібниці – корисні автомобільні аксесуари

Запобіжники, з’єднувальні кабелі, клей «Момент», ізолента – це може допомогти усунути дрібні неполадки. Хороше рішення – доповнити їх продуктами, що позитивно впливають на комфорт водіння. Наприклад, сигаретний дим або інші неприємні запахи можуть дратувати водія, підвищуючи ризик дорожніх пригод. Простий та дешевий спосіб усунути їх – ароматична підвіска.

Підтримувати порядок у салоні буде простіше з органайзерами у багажнику та/або на спинках сидінь. У машині також добре мати тримач для телефону та запасну батарейку для брелока-ключа.

Висновок

У дорозі можуть знадобитися багато речей. Не обов’язково возити з собою всю домашню майстерню, але правильна комплектація здатна врятувати ситуацію. Навіть якщо нічого не станеться, безпека та комфорт керування підвищуються, коли ми впевнені, що при необхідності зможемо адекватно відреагувати, усунути несправність або надати першу допомогу. Ніколи не знаєш, що трапиться з тобою чи кимось, і краще бути готовим до будь-яких несподіванок.

Відео про обов’язковий набір автомобіліста:

 

Like this post? Please share to your friends: